Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ sugrįžta: žiūrovai bus kviečiami kolekcionuoti filmus

Vasaros kino tradicija tapęs renginys ir vėl džiugins vilniečius – kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ šiemet vyks liepos 31 – rugpjūčio 11 d. 2023-aisiais festivalis klaus savo žiūrovų – kaip galėtume kolekcionuoti kiną? Kas yra kino kolekcininkai ir kaip jais tampama?

14-tus metus vykstantis „Kinas po žvaigždėmis“ tęs kino klasikos liniją ir kvies žiūrovus pildyti savo unikalias gero kino kolekcijas. Kultiniai filmai, ryškūs aktoriai, įsimintiniausi vaidmenys, ikoniškos filmų scenos – visa tai festivalio metu papildys kiekvieno žiūrovo kino kolekciją. 

„Pradėję mąstyti apie šių metų festivalį ir jo koncepciją, supratome, kad kino kolekcionavimo tema žadina vaizduotę ir kelia daug įdomių klausimų. Kaip kolekcionuoti tai, ko negalime parsinešti namo, pasikabinti ant sienos ar padėti ant lentynos? Kaip kolekcionuoti patirtis, kaip jas sisteminti? Nuo ko turėtume pradėti, nusprendę kolekcionuoti kiną? – sako festivalio vadovė Andrė Balžekienė.  

Festivalio filmų programa, sudėliota kaip pavyzdinė kino mylėtojo kolekcija, žiūrovams pristatys ryškiausius kino judėjimus ir juos reprezentuojančius kūrinius – nuo vokiečių ekspresionizmo ir prancūzų „Naujosios bangos“ iki Naujojo Holivudo kino. Dešimt filmų taps itin koncentruotu įvadu į kino istoriją.

„Kino po žvaigždėmis“ programa bus atskleista liepos 3 d. 18:30 specialios diskusijos „Aistra kolekcionuoti: tarp meno ir kino“ metu. Menotyrininkė, meno konsultantė Karolina Tomkevičiūtė ir festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ programos sudarytoja Giedrė Vyšniauskaitė kalbės apie kino kolekcionavimą pasitelkiant šiuolaikinio meno kolekcionavimo paralelę. Renginys uždaras, nemokami kvietimai registruojantis nuorodoje: https://pasaka.lt/filmas/kinas-po-zvaigzdemis-kviecia-unikalus-programos-atskleidimo-renginys

Kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ tradiciškai vyks Valdovų rūmų kieme. Pirmuosius bilietus mažesne kaina žiūrovai galės įsigyti liepos 4–5 d. Daugiau informacijos: www.kinaspozvaigzdemis.lt.  

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalio partneriai: LRT Plius, žurnalas ŽMONĖS, Valdovų rūmai.  Renginys yra Vilnius 700 programos dalis.